הרב אלי קפלן ובית מורשת שמחים להציג:

פניני רש"י

דרשות ורעיונות עפ"י פירוש רש"י על התורה

רוצים ללמוד את רש"י במשמעות אקטואלית?

רוצים ללמוד מרש"י מסרים בחינוך, אמונה, רגשות, הנהגה ומוסר?

רוצים להכין דברי תורה לאירועים ולשולחן השבת המתאימים לקהל מאזינים מגוון?

מוזמנים לרכוש את הספר החדש פניני רש"י ולהנות מהתחדשות בלימוד רש"י על התורה!

זכה רש"י – רבי שלמה יצחקי – "רבן של ישראל", ופירושו הפך לנפוץ ביותר בכל עדות ישראל, והוא מהווה יסוד לרבים מפירושי התורה שנכתבו לאורך הדורות.

כמעט בכל חומש מודפס פירוש רש"י שהפך לחלק בלתי נפרד מקריאת התורה בבתי הכנסת.

בכל שיעור פרשת השבוע ודבר תורה באירועים מוזכר פירושו של רש"י.

רבי יוסף קארו ב"שולחן ערוך" פוסק שמי שלומד חומש עם רש"י הרי הוא כמי שלמד שניים מקרא ואחד תרגום (סימן רפ"ה סעיף ב'), עובדה המלמדת על מעמדו של פירוש זה כבר לפני למעלה מחמש מאות שנה.

זכה פירוש רש"י על התורה בכך שנכתבו לו מאות פירושים. לכל פרשן הסתכלות שונה והבנה אחרת ברש"י, והיא זו שגרמה לו לכתוב את פירושו. פניני רש"י ייחודי בכך שהוא איננו עוסק בשאלה 'מה היה קשה לרש"י' אלא עוסק בשאלה 'מה אנחנו לומדים מפירושו מבחינה חינוכית, אמונית, רגשית, הנהגתית או מוסרית'. בכך פניני רש"י פורץ דרך ומדגיש היבטים ייחודיים אלו בפירוש רש"י הן לקהל הרחב והן לתלמידי חכמים גם יחד.

מה מיוחד בפניני רש"י?

הרב רפאל וסרטיל עוסק שנים רבות בפירוש רש"י על התורה ואף הוציא מהדורה מיוחדת של התורה עם רש"י ושפתי חכמים בצירוף הערות של סבו, הרב אשר וסרטיל, בשם 'ברכת אשר', וכך הוא כותב על פניני רש"י:

"פירוש רש"י על התורה הוא המורה הראשון לכל לומדי החומש, וכל מי שמואר באורו לא משה ידו מן הפירוש עד זקנה ושיבה, כי הוא הבסיס והוא גם הקומה העליונה, וכל מְעייניו מוצאים בו ניחוח מיוחד, כאותו מן שירד לנו במדבר וכל אחד מצא בו טעמו.

בספר פניני רש"י מואר פירושו של רש"י לא כפרשן התורה ולא כדרשן, לא כמורה הלכה ולא כבלשן, אלא כמחנך דגול ומתווה דרך בענייני חינוך ומוסר, אמונה ומחשבה. מבט זה על פירושו של רש"י כמעט לא זכה לתשומת לב אצל מאות מפרשי רש"י שקמו לאורך הדורות. הארת זווית זו בפירושו של רש"י מאירה את דמותו באור חדש ומאפשרת לקורא להיות תלמידו של רש"י לא רק בצד הפרשני. הפגישה עם משנתו הרוחנית-חינוכית של רש"י מחזקת את ההבנה כי רש"י, מלבד מה שהוא בא לפרש פשוטו של מקרא, נתכוון להעמיד תלמידים בעלי מידות תרומיות ובעלי מחשבה נכונה בעניינים חינוכיים ולהעמיק את אמונתם. רש"י היה 'מחנך' ולא רק 'מורה מקצועי', ויש בכך כדי לחזק טענה ישנה של מי ממפרשי רש"י, שפירוש רש"י על התורה התהווה מתוך קונטרסי שיעוריו בתורה לפני ציבור הלומדים ולא נכתב לכתחילה כפירוש".

למה כדאי לרכוש את "פניני רש"י"?

למי ולמה "פניני רש"י" מתאים?

המלצות חמות!

"קיבלתי בתודה את המשלוח של הספר פניני רש"י. הספר אכן נפלא בעיני ועונה בול לצרכים שלי להתחבר לרעיונות של פרשיות השבוע ולהכין ממנו דבר תורה לשבת הקרובה, שבת בר המצווה של הנכד שלי.

אני כבר חושב על הדבר תורה שארצה להכין לשבת שבע הברכות של נכד אחר שלי, בע"ה בעוד 4 שבועות. מה שיותר לפרסם את הפרויקט הנהדר הזה!

כבר הכנסתי את הספר לתוך שקית הטלית כדי שלא אשכח להראות בשבת לבני המשפחה…

ומסור ברכת יישר כוח גדולה ממני גם לרב אלי קפלן – איני מכירו אבל עכשיו אני מוקירו!"

5/5

יהודה גרינבוים

על המחבר:

מחבר פניני רש"י, הרב אלי קפלן, הקים את עמותת בית מורשת, עמותה חברתית־חינוכית, ועומד בראשה. ממטרות העמותה: חיזוק החוסן בקרב הפרט, המשפחה והקהילה ברוח מורשת היהדות באמצעות עידוד שיח חינוכי, ערכי וריגשי המחזק את הקשר והתקשורת הבינאישית החיובית.

אז כמה זה עולה?

240 ₪ לסט שלם

( במקום 345 ₪ )

משלוח חינם - עלינו!

הנחות נוספות לרכישה מרוכזת!

מבצע לזמן מוגבל!

ימים
שעות
דקות
שניות

נבנה ועוצב ע"י אורי אשר
052-7906229