ראש המכינה - הרב עדיאל אזרד: 054-2015068

רכז בוגרים וחיילים - אורי מוריוסף: 054-9247133

 
 
 
 
סיפורו של א' – ממש מהסרטים: א', בוגר המכינה, התגייס בשעה טובה לשירות קרבי בצה"ל. הוא גדל בחו"ל, בקהילה חרדית סגורה ובסביבה משפחתית לא פשוטה. כשהביע את רצונו לעלות לארץ החל לסבול מהתעלמות ומניכור הורי. הוא עלה בגפו לארץ והוריו ניתקו איתו קשר לחלוטין. בתהליך כמעט בלתי נתפס בנה א' את עצמו מחדש מבחינה ריגשית, מנטלית ופיזית, והתייצב בשערי הבקו"מ לאחר מאבק ארוך ועיקש לקבלת אזרחות ואישור שירות. א' הוא אחד מקבוצה של בחורים שלהם או להוריהם אין יכולת מימון שכר לימוד. הם משולבים במכינה שלנו ללא הבדל מחניכים אחרים. המכינה היא בית עבור הבחורים הנפלאים הללו שבתהליך שהם עוברים בעזרת הצוות שלנו, הם מגשימים חלומות.
אין דבר העומד בפני הרצון!
ש' הגיע למכינה שלנו לאחר שבמהלך תקופת התיכון נשר מכמה בתי ספר, והנתונים האישיים שלו שהשתקפו במיונים לצה"ל אותם ערך במהלך שנות הלימודים התבררו כלא מזהירים במיוחד, בלשון המעטה. במהלך שהותו במכינה תפס ש' את עצמו בידיים והחל להתמיד בצורה בלתי רגילה בלימוד, עשייה וכושר, תוך ליווי והכוונה מצד צוות המכינה שעטפו אותו מבחינה לימודית, חינוכית ורוחנית.
לאחר מאמצים רבים וכנגד כל הסיכויים, עבר ש' את כל הגיבושים הכי קשים בצה"ל והתגייס לסיירת מטכ"ל. אנחנו גאים בו מאוד ומרגישים שהוא, כמו חבריו ביחידות קרביות ומשמעותיות אחרות, חלק מהמשפחה הגדולה שלנו – משפחת איתן מ"בית מורשת".